مد و لباس

روند صنعت فشن و مد در سال ۲۰۲۱

روند صنعت فشن در سال ۲۰۲۱

پاندمی کرونا صنایع مختلف را تحت تأثیر قرار داد. روند صنعت فشن و مد در سال ۲۰۲۱ نیز از این تغییرات در امان نبودند. شرایط پاندمی کرونا طراحان را مجبور کرد تا در وضعیتی بسیار غیر متنظره و پیش بینی ناپذیر به فعالیت خود ادامه دهند. 

این طراحان در شرایط قرنطینه برای مردمی لباس و مد طراحی کردند که روند طبیعی زندگی آن ها شاید برای همیشه تغییر کرده بود. حتی، شرایط پاندمی بر نحوه نمایش این طراحی ها نیز اثر گذاشت و آن را دستخوش تغییر کرد. تحت تأثیر این تغییرات، تعداد زیادی از طراحان از ظرفیت های اینترنت و فضای آنلاین برای نمایش آخرین کلکسیون های خود در دنیای فشن و مد استفاده کردند.

با تمام این تفاسیر، خلاقیت باز هم توانست بر تمامی این سختی ها چیره شود. روند صنعت فشن و مد در فصل پاییز سال ۲۰۲۱، با طراحی هایی برای لباس های اسکی، تزیین شده با پولک، دامن های کوتاه جدید و لباس های بافتنی گشاد و راحت همراه بود.

در این مطلب از وب سایت فیوشکا روندهای صنعت فشن و مد در سال ۲۰۲۱ را بررسی می کنیم.

کاربرد پولک در روندهای صنعت مد و فشن در سال ۲۰۲۱

همانند آن چه که در دهه ۲۰ میلادی و بعدها در دهه ۸۰ مد شده بود، پولک در مد امسال نیز جایگاه ویژه ای دارد. لباس هایی پولکی و براق که پوشیدن آن ها حس خوبی به خانم های جوان می دهد. این لباس ها تقریباً، پوشیده هستند. در میان این لباس ها شلوارهایی بلند، بلوز های یقه اسکی، کت و لباس های پف دار قرار دارند که ویژگی مشترکشان تزئین شان با پولک است. 

برندهای مختلف مانند دریس ون نوتن (Dries Van Noten)، پاکو رابان (Paco Rabanne)، ولنتینو (Valentino)، لوئوه (Loewe) از مینیمالیسمی که همواره دنبال می کردند دست کشیده تا بتوانند مثبت اندیشی و انرژی بیشتری را در طرح های خود به نمایش بگذارند. برای این منظو در طرح های کلکسیون پاییز ۲۰۲۱ شان از پولک استفاده کردند.

 شاید در این دوران کرونا این راهکار برندها بهترین رویکرد باشد. برندها قصد دارند تا با این کار این پیام را به مخاطبان خود برسانند که بگذارید تا پرتوهای نورانی دوباره بدرخشند، خانم ها آینده روشن است. 

کاربرد رنگ های مختلف

در میان روندهای صنعت مد و فشن در سال ۲۰۲۱ کاربرد رنگ های اشباع چشمگیر است. این بازی رنگ ها در لباس هایی با طرح هایی عجیب، خارج از چارچوب و کمی نامتقارن به کار رفته است.

کت پشمی و کشمیر از برند لوئوه

کت پشمی و کشمیر از برند لوئوه

این طرح ها بر گرفته از زندگی و بازی های آن و فراز و نشیب هاست. کاربرد رنگ های خردلی، لیمویی، صورتی آدامسی، آبی زنگاری و بنفش ارغوانی در طرح های پاییز سال ۲۰۲۱ به شدت فراوان است. این رنگ ها با رنگ های مکمل و ثانویه خود در چرخه رنگ، هماهنگ شده تا ترکیبی امروزی و مدرن را بیافرینند. 

لباس های چند لایه در روند صنعت مد در سال ۲۰۲۱

لباس های مد پاییز سال ۲۰۲۱ غالباً از چند لایه تشکیل شده اند. این چند لایه بودن هم در لباس های بالا تنه و هم برای لباس های پایین تنه به کار رفته است. این لباس ها گشاد و آزاد هستند. در ترکیب آن ها از جلیقه، بلوز های یقه دار و یقه اسکی که روی آن ها کت یا کت های بلند پوشیده می شود به چشم می خورد. این لباس ها همراه با شلوار و گاهی کمربند و کراوات از دیزاین های مد پاییز امسال هستند. 

لباس های چندلایه

لباس های چندلایه

در ترکیب این ست ها از اسنیکرز یا کفش ورزشی استفاده نشده، بلکه لوفر یا کفش هایی با طرح های مردانه در آن ها به کار رفته است. این ترکیب، کاربرد تازه ای از مد کلاسیک است. برندهایی مانند توری برچ (Tory Burch)، د را (The Row)، پارادا (Parada) و پیتر دو (Peter DO) از پیشتازان طراحی لباس های چند لایه هستند. 

لباس های بافتنی دانه درشت

یکی از نکاتی که طراحان در سال ۲۰۲۰ با بررسی مشتریانشان به آن پی بردند این بود که مشتریان آن ها بیشتر از هر چیز به راحتی لباس هایی که می خرند اهمیت می دهند. به همین دلیل، در طرح های امسال برندهای مختلف نیز لباس های کشمیر و پشمی با طرح های آزاد و راحت به چشم می خورد. برندهایی مانند گابریلا هیرست (Gabriela Hearst)، آلتوزارا (Altuzarra) و پروانزا شولر (Proenza Schouler) لباس هایی با این ویژگی ها در کلکسیون پاییز ۲۰۲۱ خود دارند. 

لباس بافتنی از برند کلوئه

لباس بافتنی از برند کلوئه در روند صنعت فشن در سال ۲۰۲۱

لباس های بعد از اسکی (Après-Ski)

لباس هایی با بافت های متوسط برای بعد از اسکی در روند صنعت مد و فشن در سال ۲۰۲۱ به چشم می خورد. این پولیورهای کراپ در رنگ های کلاسیک و شاد؛ صورتی روشن یا قرمز طراحی شده اند. این پولیورها به خوبی متمایز بوده و برای اسکی مناسب هستند. این طرح ها را نیز می توان نوعی عکس العمل طراحان به شرایط قرنطینه و فاصله گذاری اجتماعی در دوران کرونا دانست.

لباس یقه اسکی از برند اترو

لباس یقه اسکی از برند اترو

پافرها در روند صنعت فشن در سال ۲۰۲۱

پافرها امسال نیز مانند سال گذشته در روند صنعت مد و فشن در سال ۲۰۲۱ نقش مهمی دارند. این پافرها با رنگ هایی مانند بنفش پررنگ یا قرمز در کلکسیون برندهایی مانند دولچه اند گابانا (Dolce & Gabbana) و مارنی (Marni) شاخص هستند. البته تفاوت زیادی بین این پافرها و پافرهای مشکی که قبلاً مد شده بودند وجود دارد.

پافر از برند ریک اونس

پافر از برند ریک اونس

این پافرها به شدت گرما را نگه داشته و برای فصل سرما مناسب هستند. اغلب این پافرها با قد بلند به بازار عرضه شده اند.

ژاکت و تاپ های کراپ

طرح های شیک ژاکت و تاپ های کراپ در میان کلکسیون برندهای مختلف برای پاییز سال ۲۰۲۱ می درخشند. حتی کت های کراپ که در ترکیب کت و شلوارها طراحی شده اند نیز به شدت جذاب اند.

دامن های میدی

بر اساس یک تئوری قدیمی در دنیای فشن، خطوط بلند نمایانگر توانمندی مالی هستند، در حالیکه استایل هایی با قد بلند مفهومی برعکس را بیان می کنند. در سال گذشته، اغلب لباس ها با قد بلند به بازار عرضه شده بوند. در حالیکه در طرح های امسال و در میان روند صنعت فشن و مد در سال ۲۰۲۱ دامن هایی با قد میدی شاخص هستند. 

لباس های راحت در روند صنعت فشن در سال ۲۰۲۱

ویژگی شاخص طرح های لباس ها در سال گذشته راحتی آن ها بود. طراحان برای امسال نیز همین روند را ادامه داده اند. البته در طرح های امسال نسبت به سال گذشته تغییراتی به چشم می خورد. طرح های راحت امسال، برخلاف سال گذشته، تا حدی برش دارند. از پارچه هایی با جنس های متفاوت در طراحی های امسال استفاده شده است. مثلا لباس هایی راحت با جنس مخمل خواب دار در میان طرح های امسال به چشم می خورد. ویژگی دیگر طرح های پاییزی امسال ابعاد بزرگ لباس هاست که آن هم بر راحتی آن ها می افزاید.

کت و شلوار

به طور سنتی این استایل شامل کت و شلوار یا کت و دامن است. البته طراحان در روند صنعت فشن و مد در سال ۲۰۲۱ تیکه جدیدی به این استایل اضافه کرده اند. به جای کت های چسبان که در طراحی های سال های پیش به چشم می خورد، شلوارهایی گشاد با جیب های بزرگ برای این کت ها طراحی کرده اند که رویه ای روی آن ها قرار می گیرد.

طرح های بافت دار

طراحان فشن و مد در سراسر دنیا قصد دارند تا پیام آینده روشن را برای مشتریان خود مخابره کنند. به همین دلیل، در میان روند صنعت فشن و مد در سال ۲۰۲۱، طرح هایی برگرفته از طبیعت، با رنگ های متنوع به چشم می خورد. به این ترتیب، بر عکس رنگ های خاکستری و تناژ های طبیعی برای فصل پاییز که در طرح های گذشته مشهود بود، امسال باید شاهد طرح های سرزنده تری باشیم. شاید این گونه بتوانیم مقداری طراوت و شادابی به زندگی خود بیاوریم.

بازگشت رنگ مشکی

لباس هایی با رنگ مشکی هیچ وقت از مد نمی افتند. در روند صنعت فشن و مد در سال ۲۰۲۱ هم این رویکرد ادامه دارد. در میان کلکسیون پاییزی امسال، لباس های مشکی کوتاه و به شدت جذبی دیده می شوند.

برای اطلاع از جدیدترین مطالب دنیای فشن و مد در خبرنامه فیوشکا عضو شوید.

388 بازدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *