مد و لباس

ست کردن جوراب با شلوار یا کفش؟

ست کردن جوراب با کفش یا شلوار

در هنگام خرید جوراب و به خصوص خرید اینترنتی جوراب شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که بلاخره جوراب‌ها را باید با شلوار ست کرد یا کفش؟ این سوالی بسیار متداول است که اختلاف نظرهای زیادی در زمینه آن وجود دارد. به همین دلیل در این مطلب از فروشگاه اینترنتی فیوشکا به سوال ست کردن جوراب با شلوار یا کفش پاسخ خواهیم داد.

 

جوراب را با چه ست کنیم

هنگام لباس پوشیدن بسیاری از افراد ممکن است برای ست کردن جوراب‌های خود دچار سردرگمی شوند. انتخاب رنگ جوراب و این که بهتر است جوراب‌ها با شلوار ست شوند یا کفش سوال بسیاری از افراد است.

همان طور که گفتیم سوال کلاسیک ست کردن جوراب با شلوار یا کفش در دنیای استایل بسیار متداول است. اما نظر کارشناسان مد در این زمینه چیست؟ 

اگر شما هم جزء علاقه‌مندان به مد و فشن باشید حتما می‌دانید که کوچکترین جزئیات هم در استایل مهم هستند. به همین دلیل، نباید نقش جوراب‌ها را که یکی از اکسسوری‌های مهم در استایل هستند در ظاهر افراد نادیده گرفت.

به وسیله انتخاب درست جوراب‌ به راحتی می‌توان استایل و ظاهری عالی یا بد ایجاد کرد. 

بهتر است ببینیم که کارشناسان مد در مورد ست کردن جوراب با شلوار یا کفش چه نظری دارند؟

طبق نظر کارشناسان مد بهتر است جوراب را با کفش ست نکرد. زیرا ست کردن جوراب با کفش سبب ایجاد اثر Bootee می‌شود. در توضیح این اثر باید بگوییم که حالت بوت مانندی است که در اثر ست کردن جوراب با کفش ایجاد شده و به واسطه آن پاها کوتاه تر به نظر می‌رسند.

ست کردن جوراب

ست کردن جوراب

چه کسی می‌خواهد که پاهایش کوتاه‌تر از معمول به نظر برسند؟

برای جلوگیری از ایجاد این اثر بهتر است رنگ جوراب را با شلوار هماهنگ کرد تا ضمن کشیده‌تر شدن پاها، خوش استایل تر نیز دیده شوید. به این ترتیب، خط پاها از کمر تا کف پا امتداد پیدا کرده و فرد قد بلند‌تر و کشیده‌تر به نظر خواهد رسید. 

البته این قانون بیشتر مناسب لباس‌های رسمی بوده و از دیرباز وجود داشته است. جنتلمن‌ها جوراب‌های خود را با شلوارشان ست می‌کردند تا ظاهری بهتر داشته و در جلسه‌های کاری یا رویداد‌های مهم عالی به نظر برسند.

بین ست کردن جوراب با شلوار یا کفش، ست کردن جوراب با شلوار بهترین انتخاب و راحت‌ترین راهکار برای داشتن ظاهری مرتب و استایلی عالی است.

 

جوراب در استایل مدرن

همان‌طور که گفتیم از دیرباز قانون ست کردن جوراب با شلوار در دنیای مد و فشن به خصوص در استایل رسمی وجود داشت. ولی در دنیای مدرن امروز که هر روز شاهد مد و ترند جدیدی در دنیای مد و فشن هستیم نحوه ست کردن جوراب به چه صورت است؟

اگر‌چه هنوز هم قانون ست‌ کردن جوراب با شلوار در موقعیت‌های رسمی وجود دارد ولی در استایل‌های کژوال و روزانه این قانون تا حدود زیادی تلطیف شده است.

ست کردن جوراب در استایل کژوال

ست کردن جوراب در استایل کژوال

در دنیای امروز، جوراب به عنوان یک اکسسوری فشن شناخته می‌شود. خواه استایلی رسمی با کت و شلوار زده باشید یا استایلی کژوال با شلوار جین داشته باشید، با انتخاب رنگ یا طرحی مناسب برای جوراب به خوبی می‌توانید استایلی شخصی و منحصر به فرد برای خود ایجاد کنید. 

با انتخاب جوراب‌هایی که با شلوار ست هستند یا رنگی مکمل با آن دارند می‌توانید ظاهر و استایلی یکپارچه ایجاد کنید که انتخاب بسیار مناسبی برای رویدادهای رسمی و ظاهری محافظه‌کارانه است.

اگر استایل مونو کروم را برای خود انتخاب کرده‌اید و مثلا تمامی لباس‌های‌تان به رنگ مشکی است در آن صورت نیز ست کردن رنگ جوراب با کفش مشکلی ندارد. 

در این مطلب به سوال ست کردن جوراب با شلوار یا کفش پاسخ دادیم ولی باید در نظر بگیرید که فشن مفهومی ذهنی است و هر کس برداشت خود را از آن دارد. آن ظاهری که در یک سناریو و از نظر یک فرد ممکن است بسیار شیک و مرتب به نظر برسد برای رویداد، موقعیت و فرد دیگر ممکن است چندان مناسب نباشد. 

مثلا ممکن است جورابی طرح‌دار برای یک رویداد دورهمی مناسب باشد ولی برای یک جلسه کاری انتخاب خوبی نباشد.

230 بازدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *