مد و لباس

اصول انتخاب و پوشیدن جوراب برای مردان

اصول انتخاب و پوشیدن جوراب برای مردان

از نظر بعضی از افراد چون جوراب داخل کفش است و دیده نمی‌شود چندان اهمیت نداشته و انتخاب و پوشیدن آن قانون خاصی ندارد. در نتیجه، از نظر این افراد خرید اینترنتی جوراب بسیار راحت است. ولی باید بگوییم که این نظر کاملا اشتباه است. به همین دلیل در این مطلب از فروشگاه اینترنتی فیوشکا اصول انتخاب و پوشیدن جوراب برای مردان را بیان می‌کنیم.

 

قوانین پوشیدن جوراب برای مردان

بسیاری از افراد استایل فوق العاده خود را به راحتی با انتخاب جوراب نامناسب نابود می‌کنند. در حالیکه به آسانی با رعایت اصول انتخاب و پوشیدن جوراب برای مردان می‌توانند استایل خود را ارتقاء دهند. 

جوراب همانند کراوات یا کمربند از اکسسوری‌های مهم است که نقش پررنگی در استایل افراد دارد. انتخاب و پوشیدن جوراب اصول خاصی دارد که به افراد کمک می‌کند تا جورابی مناسب با استایل خود انتخاب کنند.

معمولا کت یا شلوار آیتم‌های اصلی لباس مردان به شمار آمده ولی همیشه تمایز در جزئیات است. به راحتی با انتخابی هوشمندانه در زمینه این جزئیات و اکسسوری‌ها می‌توان ظاهری متفاوت برای خود آفرید. 

در ادامه اصول انتخاب و پوشیدن جوراب برای مردان را بیان می‌کنیم.

 

۱متناسب با هر مراسمی جوراب خود را انتخاب کنید

قبل از شرکت در هر مراسمی و در هنگام انتخاب لباس مناسب برای آن مراسم به جزئیات لباس خود از جمله جوراب به دقت توجه کنید. جوراب‌های خود را با دقت انتخاب کرده و از مناسب بودن آن‌ها برای آن مراسم اطمینان حاصل کنید.

جوراب‌ها را قبل از پوشیدن چک کنید تا خدایی نکرده سوراخ نباشند. درست است که جوراب داخل کفش بوده و دیده نمی‌شود ولی ممکن است به هر دلیلی مجبور شوید تا کفش‌های خود را در بیاورید. 

ست کردن جوراب با استایل رسمی

ست کردن جوراب با استایل رسمی

هر چه قدر هم که استایل عالی داشته باشید، سوراخ بودن جوراب را هیچ چیز نمی‌تواند جبران کند. این مسئله استایل شما را به شدت تحت شعاع خود قرار می‌دهد.

 

۲با کت و شلوار جوراب بلند بپوشید

همان طور که قبلا در وبلاگ فروشگاه اینترنتی فیوشکا گفتیم، انتخاب جوراب‌های ساق بلند بهترین گزینه برای مردان است. زیرا به خوبی ساق پا را پوشانده و با نشستن و بالا رفتن شلوار نمایی از پا معلوم نمی‌شود.

این نکته یعنی پوشیدن جوراب ساق بلند به خصوص با استایل رسمی و کت و شلوار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و یکی از اولین اصول انتخاب و پوشیدن جوراب برای مردان می‌باشد.

 

۳برای ورزش جورابی ساق بلند و نخی بپوشید

جوراب‌های نخی به دلیل متریالی که در تولید آن‌ها به کار رفته، عرق پاها را به خود جذب کرده و مانع از بو گرفتن کفش‌ها می‌شوند.

به همین دلیل اغلب جوراب‌های ورزشی از جنس نخی هستند. در انتخاب ضخامت این جوراب‌ها دقت کنید زیرا جوراب‌های بسیار کلفت ممکن است پاهایتان را در کفش اذیت کنند. جوراب‌های ساق بلند نسبت به جوراب‌های ساق کوتاه گزینه بسیار مناسب تری برای ورزش هستند.

انتخاب رنگ جوراب برای ورزش کاملا بستگی به سلیقه افراد داشته و قانون خاصی برای آن وجود ندارد.

 

۴با شلوارک جوراب نیم ساق بپوشید

یکی دیگر از اصول انتخاب و پوشیدن جوراب برای مردان که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم، پوشیدن جوراب نیم ساق با شلوارک است. 

برعکس، کت و شلوار که حتما باید با آن جوراب ساق بلند پوشید، بهتر است که با شلوارک جوراب با ساق متوسط بپوشید. از پوشیدن جوراب ساق بلند با شلوارک خودداری کنید. 

اگر با شلوارک جوراب ساق بلند بپوشید پاهایتان کوتاه تر و پرتر به نظر خواهند رسید. 

تصور کنید که شلوارکی که پوشیدند کمی بالاتر از زانو است و با جوراب ساق بلند تنها بخش کوچکی از زانو پیدا خواهد بود که ظاهر مناسبی ندارد. شلوارک با جوراب ساق متوسط استایل بسیار بهتری است.

 

۵جوراب‌های خود را تا نزنید

در انتخاب جورابی که می‌پوشید دقت کنید تا کش مناسبی داشته باشد و به خوبی روی پاهایتان بایستد. کش شل جوراب ممکن است شما را وسوسه کند که جوراب خود را تا کنید.

البته تا کردن جوراب‌ها در استایل دهه ۸۰ میلادی مد بود ولی در حال حاضر دیگر مد نبوده و استایلی دمده برای شما ایجاد می‌کند. تا کردن جوراب اصلا ظاهر خوبی نداشته و استایل شما را به راحتی به هم می‌زند. 

تا کردن جوراب استایل شما را شلخته کرده و سبب می‌شود تا ظاهر قوزک پای‌تان پرتر به نظر بیاید. به خصوص اگر پاچه شلوارتان تنگ باشد.

جوراب خود را تا آخر بالا بکشید تا به خوبی روی پاهایتان ثابت شده و همچنین مطمئن شوید که پوست پاهایتان را کش جوراب اذیت نمی کند. این اصول انتخاب و پوشیدن جوراب برای مردان را رعایت کنید تا همیشه خوش استایل باشید.

 

۶با لباس‌های رسمی جوراب سفید نپوشید

این مسئله شاید یکی از رایج ترین اشتباهات مردان در لباس پوشیدن به شمار آید. مثلا فکر کنید کت و شلواری مشکی بسیار شیکی پوشیده اید و با کفشی رسمی آن را ست کرده اید ولی با جورابی به رنگ سفید استایل خود را به راحتی از بین برده اید.

ست کردن جوراب

ست کردن جوراب

جوراب سفید برای باشگاه ورزشی یا دویدن و ورزش کردن مناسب است. ولی اگر قرار نیست هیچ فعالیت ورزشی و بدنی داشته باشید و در عوض قرار است تا با استایلی رسمی در ملاقات یا جلسه‌ای حاضر شوید هرگز جوراب سفید به پا نداشته باشید.

 

۷با کفش رسمی جوراب اسپرت نپوشید 

این قانون بسیار ساده است. زمانی که کفشی رسمی می‌پوشید آن را با انتخاب جورابی ورزشی خراب نکنید. هر رنگی که کفش رسمی تان داشته باشد انتخاب جوراب ورزشی یا اسپرت نمی‌تواند انتخابی هوشمندانه محسوب شود. 

دلیل این مسئله این است که جوراب‌های ورزشی معمولا نسبت به جوراب‌های رسمی ضخیم‌تر هستند. جوراب‌های ورزشی را از نخ‌هایی با ضخامت بالا تهیه می‌کنند بنابراین پوشیدن آن‌ها با کفش‌های اسپرت کاملا انتخابی نامناسب است.

از طرف دیگر، جوراب‌های ورزشی غالبا بافت دار هستند و ظاهری ارزان قیمت دارند و پوشیدن آن‌ها با کفش‌های رسمی گران قیمت به راحتی می‌تواند استایل شیک شما را خراب کند.

برای کفش‌های رسمی، جوراب‌های نخی با کیفیت انتخاب مناسب تری هستند. ضخامت این جوراب‌ها کمتر بوده و به راحتی با کفش‌های رسمی قابل پوشیدن هستند. 

 

۸جوراب‌ها را با شلوارتان ست کنید

یکی دیگر از اصول انتخاب و پوشیدن جوراب برای مردان که نقش مهمی در استایل دارد، ست کردن جوراب با شلوار است. رنگ شلواری که می‌پوشید تعیین کننده رنگ جوراب است. رنگ جوراب خود را هرگز با رنگ کفش ست نکنید.

با شلوار مشکی، جوراب مشکی بپوشید و با شلوار قهوه‌ای جوراب قهوه‌ای بپوشید. هر رنگ شلوار خود را با رنگ مشابهی از جوراب ست کنید. حتی بهتر است سایه‌های رنگی جوراب‌ها را با شلوار هماهنگ کنید تا سایه‌ای را انتخاب کنید که هماهنگی بیشتری با هم دارند.

 

۹هر چند وقت یکبار جوراب بخرید

سعی کنید به طور مرتب حداقل هر ۶ ماه یکبار سه جفت جوراب بخرید.

زیرا جوراب از جمله آیتم‌های لباس است که به طور مرتب پوشیده می‌شود و از آن‌جایی که جوراب‌ها اغلب از متریال‌های خوبی تهیه نمی‌شوند بعد از مدتی کهنه شده و دیگر کارایی قبل را ندارند.

پوشیدن جوراب‌های کهنه به راحتی استایل شما را خراب می‌کند. جوراب‌های رنگ و رو رفته یا سوارخ شما را تنبل و بی حوصله نشان داده و از جذابیت ظاهری شما خواهد کاست.

همان طور که در این مطلب از وب سایت فروشگاه اینترنتی فیوشکا در مورد اصول انتخاب و پوشیدن جوراب برای مردان مطالعه کردید، قوانین و باید و نبایدهای کمی در مورد انتخاب جوراب مناسب وجود دارد. ولی متاسفانه همین اصول کم هم توسط افراد در استایل روزمره شان رعایت نشده و به راحتی استایل‌شان خراب می‌شود.

277 بازدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *