مد و لباس

گران قیمت‌ ترین جوراب‌های دنیا

گران قیمت ترین جوراب‌های دنیا

علاوه بر نقش کاربردی، جوراب در استایل نیز نقش کلیدی دارد. جوراب‌ها در انواع و اقسام مختلفی برای فروش و خرید اینترنتی جوراب موجود هستند. در این مطلب از وب سایت فیوشکا به سراغ گران قیمت‌ ترین جوراب‌های دنیا رفته و برندهای ارائه دهنده این جوراب‌ها را بررسی می‌کنیم.

 

تاریخچه جوراب

برای بعضی از افراد، جوراب محصولی فراتر از یک اکسسوری است. آن‌ها از طریق جوراب‌هایی که می‌پوشند علایق و دیدگاهشان در مورد مسائل مختلف را به نمایش می‌گذارند. 

در طی سالیان طولانی، جوراب‌ها تکامل یافته اند. در ابتدا برای پوشاندن پاها از پوست حیوانات مختلف که دور قوزک پا بسته می‌شد به عنوان جوراب استفاده می‌کردند. 

در یونان باستان از موی کوبیده شده حیوانات برای گرم نگه داشتن پاها استفاده می‌کردند. در رم نیز از چرم یا پارچه‌های پشمی برای پوشاندن پاها استفاده می‌شد. این روند ادامه داشت تا در قرن ۵ میلادی، استفاده از جوراب در تمامی اروپا رواج پیدا کرد.

در طول زمان، جوراب نه تنها به عنوان یک اکسسوری به شمار می‌رفت، بلکه، نشان دهنده جایگاه اجتماعی افراد نیز بود. در قرن ده میلادی، افراد متمول از جوراب برای نشان دادن ثروت خود استفاده می‌کردند. این دسته از افراد جوراب‌هایی از جنس‌ پشم کشمیر و …. به پا می‌کردند.

با اختراع ماشین‌های بافندگی، تولید انبوه جوراب نیز رواج یافت. به این ترتیب، سرعت تولید جوراب بالا رفت. این ماشین‌ها قادر بودند تا شش جوراب را در همان مدت زمانی که یک جوراب توسط یک بافنده به صورت دستی تولید می‌شد تولید کنند. 

البته سرعت رواج ماشین‌های جوراب بافی چندان بالا نبود و تا قرن ۱۹ میلادی جوراب بافی دستی و ماشین‌های جوراب بافی در کنار هم کاربرد داشتند. 

در این زمان، جوراب دیگر اکسسوری برای افراد ثروتمند و متمول نبود، بلکه آیتمی متداول بود که در پوشش افراد مختلف به کار می‌رفت. البته همچنان قیمت بالایی داشت.

جورابی قدیمی

جورابی قدیمی

در اوایل قرن نوزدهم، متریالی که برای جوراب‌ها استفاده می‌شد بیشتر نخ، پشم و حریر بود. این متریال‌ها با اختراع نایلون تغییر یافت تا بتوانند جوراب‌های با دوام و ارزان تری تولید کنند.

امروزه، موادی مانند بامبو، لیکرا و … دنیای جوراب‌ها را تسخیر کرده‌اند. ترند دیگری که در دنیای جوراب‌ها به چشم می‌خورد شخصی‌سازی است. در حال حاضر، افراد و سازمان‌ها از جوراب‌های شخصی‌سازی شده برای کادو، تبلیغات، رویدادها، فروش و … استفاده می‌کنند. 

متریال‌های مختلف، استایل‌های متفاوت و روش‌های مختلفی برای چاپ جوراب به کار می‌روند. در این میان جوراب‌های لاکچری و گران قیمت هم که در تولید آن‌ها از مواد اولیه‌ای نادر و بسیار مرغوب استفاده می‌شود متداول هستند. 

برندهای لاکچری لباس هم در زمینه تولید جوراب فعال هستند که گران قیمت ترین جوراب‌ها را شامل می‌شوند. 

 

۱جوراب برند Harry of London

جوراب‌های این برند از موهای بسیار نرم نوعی گوزن قرمز نادر در استرالیا به نام Cervelt تهیه می‌شوند. از هر گوزن تقریبا ۲۰ گرم مو تهیه می‌شود که قیمت بسیار بالای جوراب‌های تولیدی را توجیه می‌کند. قیمت این موها تا ۱۵۰۰ دلار نیز می‌رسد. 

عامل تعیین کننده در قیمت موهای این گوزن قرمز، طول موهای آن است. در بعضی از فصول موهای این گوزن کوتاه است که جمع کردن آن‌ها را بسیار سخت می‌کند.

این جوراب‌های گران قیمت برای اسکی کردن، جلسات کاری و موقعیت‌های مختلف آیتم‌های بسیار محبوبی هستند. 

فرآیند بافت، رنگ کردن و کار دستی که برای تهیه این مواد اولیه انجام می‌شود بسیار منحصر به فرد بوده و حاصل سال‌ها تجربه و توجه به جزئيات و هنر است.

مواد اولیه‌ای که از موهای این گوزن‌ها به دست می‌آیند بسیار سبک، کشسان و مقاوم هستند و الماس‌هایی در دنیای مد و فشن به شمار می‌روند. جوراب‌های تهیه شده از این مواد اولیه از جمله گران قیمت‌ ترین جوراب‌ها دنیا بوده و بسیار شیک هستند.

جوراب برند Harry of London

جوراب برند Harry of London

قطر الیاف این ماده اولیه ۱۳ میکرون است که حتی از کشمیر مغولستان نیز باریک‌تر است. همین نکته باعث می‌شود تا جوراب‌های تولید شده با این ماده اولیه به میزان زیادی سبک و نرم باشند و ماندگاری بالایی داشته باشند. 

این جوراب‌ها به رنگ خاکستری ذغالی به فروش می‌روند و همان طور که گفته شد از جمله گران قیمت ترین جوراب‌های دنیا هستند.

 

۲جوراب برند Falke 

قیمت این جوراب‌های بسیارکمیاب بسیار بالا است و همین مسئله سبب شده تا در میان گران قیمت ترین جوراب‌های دنیا قرار گیرند.

جوراب‌های این برند که ۱،۱۸۸ دلار قیمت دارند از موهای نوعی شتر به نام Vicuna ساخته شده اند که یکی از متریال‌های بسیار گران قیمت در دنیا است. 

جوراب‌های برند Falke

جوراب‌های برند Falke

این برند لاکچری آلمانی جوراب‌های خود را از موهای این شترهای پرویی تولید می‌کند. این شترها گونه‌ای در حال انقراض هستند. همین امر تولید جوراب از موهای این شترها را با چالش زیادی همراه کرده است.

این جوراب‌ها در تعداد محدود تولید شده و به فروش می‌رسند و امکان تولید انبوه آن‌ها وجود ندارد.

تنها ۱۰ جفت جوراب برای فروش از این برند وجود دارد.

در کنار این جوراب‌ها ۲۰ عدد پولیور از موهای این شترها نیز تولید می شوند که قیمت آن ۳،۳۰۰ دلار است. 

جوراب‌های برند Falke نیز از جمله گران قیمت‌ ترین جوراب‌های دنیا هستند. موهای شتر Vicuna بسیار ظریف بوده و رنگ کردن آن بسیار سخت است. در نتیجه، این جوراب‌ها تنها به رنگ طبیعی قهوه‌ای طلایی موجود هستند.

هر تلاشی که برای رنگ کردن این ماده اولیه صورت می‌گیرد با شکست مواجه شده و صدمه زیادی به پشم می‌زند. قیمت این جوراب‌ها بسیار بالا است زیرا هر شتر تنها یک پوند پشم تولید می‌کند.

 

۳جوراب‌های برند Marwood

جوراب‌های برند Marwood نیز از جمله گران قیمت ترین جوراب‌ها محسوب می‌شوند. البته قیمت این جوراب‌ها نسبت به دو برند قبلی که نام برده شد تا حدودی کمتر است و از ۵۸ دلار شروع می‌شود. 

این جوراب‌ها در انگلستان تولید می‌شوند. متریال‌ اصلی که برای تولید این جوراب‌ها به کار می‌‌روند از آسیاب‌های تاریخی این کشور تأمین می‌شوند. این ماده اولیه‌ به کار رفته در تولید این جوراب‌ها در تابستان پاها را خنک نگه داشته و در زمستان پاها را از سرما محافظت می‌کند.

جوراب‌های برند Marwood

جوراب‌های برند Marwood

این ماده اولیه را از پشم بزهای آنگورا که در مزارع خانوادگی پرورش می‌یابند تولید می‌کنند که بسیار با دوام بوده و ضد تعریق است. در عین حال، خاصیت کشسانی داشته و چروک نمی‌شوند.

این جوراب‌ها با دست بافته شده و در تولید آن‌ها از موادی مانند نایلون استفاده می‌شود تا مقاومت آن‌ها را افزایش دهد.

 

۴جوراب‌های برند Pantherella

قیمت جوراب‌های این برند از ۳۳ دلار شروع می‌شوند. این جوراب‌ها که جزء گران قیمت ترین جوراب‌های دنیا محسوب می‌شوند بسیار نرم، نازک و مقاوم هستند و می‌توان آن‌ها را با هر نوع کفشی پوشید.

جوراب‌های برند Pantherella

جوراب‌های برند Pantherella

در عین حال، این جوراب‌ها مقاوم در برابر تعریق هستند.

 

۵جوراب‌های برند NN07

قیمت جوراب‌‌های این برند از ۲۹ دلار شروع شده و به ۸۰ دلار نیز می‌رسند. همین امر سبب شده تا این جوراب‌ها جزء گران قیمت ترین جوراب‌های دنیا محسوب شوند. 

جوراب‌های برند NN07

جوراب‌های برند NN07

این جوراب‌ها تک رنگ بوده و از پشم، کشمیر، پلی‌امید، ویسکوز و … تولید شده‌اند. پا در این جوراب‌ها بسیار راحت بوده و عرق نمی‌کند. جنس این جوراب‌ها دوام زیادی داشته و بو نمی‌گیرد. 

نام این برند برگرفته از No Nationality است که در سال ۲۰۰۷ در کپنهاگن شروع به کار کرده است. 

به خاطر ضخامتی که این جوراب‌ها دارند بهتر است تا با بوت پوشیده شوند.

 

۶جوراب‌های برند Corgi

این برند در زمینه تولید جوراب‌های گران قیمت در دنیا از سال ۱۸۹۲ فعال است. آن‌ها فعالیت خود را با تولید جوراب‌هایی برای کارکنان معدن محلی شروع کردند و ازین شروع به شهرتی جهانی برای تولید جوراب‌های لاکچری دست پیدا کردند.

جوراب‌های برند Corgi

جوراب‌های برند Corgi

اکنون به تولید جوراب برای خاندان سلطنتی نیز مشغول هستند. جوراب‌های این برند از متریال‌های مختلفی مانند پشم، موهر و نخ تولید می‌شوند. قیمت این جوراب‌ها از ۲۹/۹۹ دلار شروع می‌شود.

 

۷جوراب‌های برند Ralph Lauren

این برند مشهور که محصولات مختلفی را تولید می‌کند به تولید جوراب نیز مشغول است. قیمت جوراب‌های این برند بین ۱۲ تا ۲۵ دلار است و دارای طرحی خنثی هستند.

جوراب‌های برند رالف اند لورن

جوراب‌های برند رالف اند لورن

 

۸جوراب‌های برند Bresciani

جوراب‌های این برند نیز از جمله گران قیمت‌ ترین جوراب‌های دنیا محسوب می‌شوند. این برند در سال ۱۹۷۰ آغاز به کار کرده و تا به امروز به تولید جوراب‌های لاکچری مشغول هستند.

جوراب‌های برند Bresciani

جوراب‌های برند Bresciani

 

قیمت جوراب‌های این برند بین ۲۵ تا ۱۱۵ دلار است. این جوراب‌ها در کارخانه‌هایی نزدیک میلان ایتالیا تولید شده و با کار دستی نهایی می‌شوند.

متریال‌هایی مانند پشم، نخ اصلی مصری، لینن، موهر و حریر برای تولید این جوراب‌ها به کار می‌روند.

 

۹جوراب‌های برند Smartwool

جوراب‌های این برند در کلورادو تولید شده و برای بافت آن‌ها از آخرین تکنولوژی‌های موجود استفاده می‌شود. در تولید این جوراب‌ها بهترین متریال‌ها به کار رفته تا کارایی و راحتی آن را افزایش دهند.

جوراب‌های برند Smartwool

جوراب‌های برند Smartwool

متریال‌هایی که برای تولید این جوراب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند شامل پشم و … است. قیمت این جوراب‌ها از ۴۰ دلار شروع می‌شود.

 

اگر قصد خرید اینترنتی جوراب را دارید، مجموعه جوراب‌های خاص ما در فیوشکا می‌توانند گزینه خوبی برای خرید شما باشند.

542 بازدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *